Shaggy Halı Yıkama

Blog

Shaggy halıları diğer halılara göre daha hassas halılardır. Yıkama işlemi titizlikle yapılması gerekir. Uzun havları için özel fırçalar kullanılmalı ve havların dipleri derinlemesine temizlenmelidir. Piyasada geniş bir fiyat aralığında satılan bu halıların zarar görmeden hijyen bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Zira büyük meblağlarla aldığımız shaggy halılar küçük dikkatsizlikler sonucu zarar görebilir.

Son teknoloji halı yıkama makinalarımızda shaggy halıları hiç zarar görmeden derinlemesine temizlikten geçer. İlk günkü parlaklığına kavuşan halılar santrafüj sıkma makinamızda sıkılarak kurutma için kurutma bölümüne aktarılır. Güneş görmeden kuruyan halılar hem solmaz hem daha kısa sürede kurur.
Yıkama esnasında kullanılacak şampuanların doğal olmasına mutlak dikkat etmemiz gerekir. Piyasadaki güçlendirilmiş halı şampuanlarının içersindeki yüksek miktarda kir çıkarıcı maddeler halılara zarar vermektedir. Dolayısıyla doğal halı şampuanlarını tercih etmemiz gerekir.

Son aşamada step halıları kontrolden geçerek paketlenmeye verilir. Paketlenen halılar servise hazırdır. Kısaca shaggy halılarının nasıl yıkandığını anlattık. Diğer yazımız halı paketleme bilgisi için linki tıklayabilirsiniz. Korkutlar halı yıkama’yı tercih etmeye devam edin.

Bir cevap yazın