Halı Yıkama

Korkutlar halı yıkama olarak profesyonel ekibimiz, son teknolojiyle uyumlu yıkama makinelerimiz ve hızlı servisimiz ile bu sektörde öncü bir halı yıkama firmasıdır. Halılarınızın temizliği, sadece halı yıkama işlemi yapan, hijyenik bir ortamı olan, halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makineleri ve kurutma odası bulunan bir tesiste yapılmaktadır.

Otomatik halı yıkama makinemiz
Otomatik halı yıkama makinemiz

Profesyonel Halı Temizleme Hizmeti

Günümüzün belirli bir zamanı halıların üzerinde geçmektedir. Özellikle küçük çocukların gönüllerince halıların üzerinde eğlenebilmeleri için halıların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Korkutlar Halı yıkama olarak halılarınızı yılda en az bir kere temizletmenizi öneriyoruz. Halı yıkatmaya karar verdiniz , peki güvenilir bir firmayı nasıl bulacaksınız ? Halı yıkama sektörü yeni bir sektör olduğu için bu işi merdiven altı diye tabir edilen uygunsuz yerlerde halı yıkayan da var, profesyonel makinalarla halı yıkama işini benimsemiş ve yıllarını bu işe vermiş firmalar da var. Web sitemizin resim galerisindeki resimlerin tamamı firmamızda çekilmiştir. Resimlerden de görebileceğiniz gibi en son teknolojik makinalarla halı yıkama işi yapmaktayız.

Halı yıkama nasıl yapılır?

 • Firmamıza gelen halılar öncelikle toz alma işlemine tabii tutulur. Buradaki maksat halının üzerinde bulunan boştaki yabancı maddeleri temizlemektir.
 • Daha sonra halı yıkama aşamasına geçer. Halılar tek tek otomatik halı yıkama makinesinde yıkanır. Halı yıkama aşamasında doğal halı şampuanı ile halılar derinlemesine temizlenir ve şampuandan temizlenene kadar durulama işlemi yapılır.
 • Yıkanan halılar sıkma aşamasına geçer ve santrifüj halı sıkma makinasında halılar sıkılır.
 • Sıkma işleminden sonra halılar kurutma odalarına aktarılarak güneş görmeden kurutulur.
 • Son olarak kontrol edilen halılar paketlenerek servis araçlarımızı aktarılır.

Halılarınızın üzerinde gönlünüzce vakit geçirebilmeniz için çalışıyoruz.
Korkutlar halı yıkama olarak firmamız halı yıkama işlemi esnasında dikkat ettiğimiz konular:

 • Halı yıkama şampuanının bitkisel olması.
 • Halı toz alma makinesinde tüm halıların tozunun alınması.
 • Yün halı yıkama işleminin makine halı yıkama işleminden farklı olması.
 • Halı durulama işleminin tam olarak yapılması.
 • Halıda leke çıkarma işleminin yapılması.
 • Halı sıkma işleminin yapılması.
 • Halı kurutma ve havalandırma işleminin kapalı alanda yapılması,
 • Her halının kontrol ve ambalajlanması

Halı kullanımı çok eski çağlardan beri süregelen ve kesintisiz devam eden bir alışkanlıktır. Günümüzde hem bir ihtiyaç hem de evin dizaynına, döşenmesine şıklık katan bir öge olarak kullanılan halı vazgeçilmezliğini koruyarak kullanılmaya devam edilmektedir. Seri imalatın olmadığı, makinenin dokuma zanaatında kullanılmadığı eski zamanlarda, halı dokumacılığı hem değerli bir meslek hem de kültürün taşıyıcısı bir öge olarak önemli bir figürdür. Halıya işlenen her bir desenin kendine has özelliği ve anlamı olduğu; her bir işlemenin bir duyguyu bir imgeyi ifade ettiği bilinmektedir. Dolayısıyla halı salt bir ev materyali ya da sadece bir materyal olarak görülmezdi. Ancak seri imalatla birlikte halı bu özelliğini
yitirmiş deseniyle, işlemesiyle çok fazla anlam içermeyen sadece göze hitap eden sadece bir ev aksesuarı işlevine haps olmuştur.

Günlük kullanıma gün geçtikçe daha çok giren halı, temizlenme işlemi açısından insanoğlunu meşgul eden bir konu haline gelmiştir. Hemen her evde her odada bulunan halı evdeki diğer materyallerden daha çok kirlenmektedir. Bununla birlikte bünyesinde yapısı gereği en çok mikrop barındıran materyalde halıdır. Hiç ummadığımız zamanlarda oluşan örneğin halıya dökülen kahve gibi kazalar ile günümüz kabusa dönebilir. Bu nedenle de temizliğine en çok önem verilmesi gereken ev eşyaları arasında halı birinci sırada gelmektedir.

Kapalı kurutma odamız
Kapalı kurutma odamız

Halı temizliği iki açıdan önemlidir.

Birincisi sağlık açısından, ikincisi de halının özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmesi açısından.

Halılar hav diplerinde bulunan akar ve maytlardan kaynaklı insan sağlığına zarar verebilmektedir. Düzenli olarak yıkanan halılarda bu minimumdayken daha seyrek yıkanan halılarda daha fazla risk oluşmaktadır.

Halının ömrünü uzatan etkenlerin başında halının düzgün bakımıdır. Bunun için düzenli olarak yıkamak ve üzerine ağır cisim koymamak, güneş ışınlarına direkt engellemek başlıca yapılabilecek şeylerdir.

Halı yıkama sektörü içerisinde hizmet kalitesi ile en çok tercih edilen firmalar arasında yer alarak garantili halı yıkama hizmetini sunarak halılarınızı ilk günkü gibi temiz olmasını sağlıyoruz. Halıların belirli aralıklarda temizlenmesi önem taşımaktadır. Çünkü halı içerisinde biriken tozlar süpürge makinesi ile temizlenmemekte ve derin bir temizlik gerekmektedir. Bunun için tozların temizlenmemesi alerji ve astım rahatsızlığı olanlar için tehlikeli bir durum oluşturabilmektedir. Firmamız halılarınızı evinizden alarak modern yıkama ünitelerinde tozlardan arındırarak yıkama işlemini yapmaktadır.

Halı Yıkama İşlemleri

Halılar adresinizden uzman personel tarafından alınır. Firmamıza gelen halıların önce üzerindeki tozlar temizlenir ve yıkamaya hazır hale getirilir. Toz temizlemek için özel makineler ve teknoloji kullanılır. Derinlemesine bir temizlik yapılmakta olup halınızda herhangi bir toz bırakılmamalıdır. Daha sonra halılarınız modern yıkama ünitelerine alınarak uzman teknik personel tarafından yıkanır. Yıkama sırasında halınızın yapısına ve dokusuna herhangi bir zarar verilmemektedir.

Halılarınızın yıkama işlemi sona erdikten sonra özel odalara alınarak kurumaları için gerekli olan işlemler yapılır. Kuruma işlemi sona erdikten sonra halınız kontrol edilir ve leke durumuna bakılır. Halınızın temizliği onaylandıktan sonra paketlemeye geçilerek en kısa süre içerisinde adresinize teslim edilir. Tüm bu işlemler firmamızın garantili hizmet seçeneği içerisinde yer almaktadır. Sizde halılarınızı profesyonel bir şekilde yıkatmak isterseniz size sunulan bu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.