Hakkımızda

KORKUTLAR HALI YIKAMA FABRİKASI

Korkutlar Halı Yıkama 2003 yılında İstanbul Avrupa yakasında kurulmuştur. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş firmamız sizlerin de desteği ile her geçen gün büyüyerek bu günlere gelmiştir. Firmamızın Avrupa yakasında en iyi halı yıkama firmaları arasına girmesinin en büyük nedeni teknolojiye tam anlamıyla ayak uydurabilmesidir. Firmamızda halı yıkama ile ilgili tüm makinalar mevcuttur. Bunlar arasında tam otomatik halı yıkama makinası, toz alma makinası, halı sıkma makinası en belirginleridir. Kurutma odalarımızda kurutma makinalarımız mevcuttur. Bize teslim ettiğiniz halılarınız, fabrikamızdan ilk günkü gibi temiz bir şekilde çıkmaktadır. Gönül rahatlığı içinde halılarınızı bize teslim edebilirsiniz.

Misyonumuz: Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak hijyen politikamızı korumak.

Vizyonumuz: Halı yıkama sektöründe doğru teknolojilerle profesyonelce halı yıkamak, müşteri ve çalışan memnuniyetini koruyarak Başakşehir ve çevre ilçelerde geniş müşteri ağı oluşturmaktır.

10 yılı aşkın bir süredir halı yıkama işinde uzmanlaşan firmamız İstanbul’un Avrupa yakasında başta Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde profesyonel halı yıkama hizmeti vermektedir. Firmamız halıları müşterilerimizin adreslerinden alarak tesisimizde son teknoloji halı yıkama sisteminden geçirerek temizlenmiş bir şekilde adresinize ücretsiz servisimiz ile teslim etmektedir.

Kullandığımız Makineler

Tam otomatik halı yıkama makinesi

Halılar fabrikamızda tam otomatik halı yıkama makinesinde yıkanmaktadır. Böylelikle derinlemesine ve her noktası eşit bir şekilde yıkanmış olur. Halı yıkama makinesindeki 10 adet döner fırça mevcuttur ve halının hav dipleri dediğimiz ipliklerinin diplerine tam olarak nüfuz ederek tam bir temizlik sağlanmış olur.

Hav alma makinesi

Hav alma makinesini amaç için kullanmaktayız. Yıkama öncesi yabancı maddelerin temizlenmesi için ve yıkama sonrası halının ipliklerinin kabarması için. Her iki amaç da halı yıkama sisteminde olmazsa olmazlar arasındadır. Bir çok firmada bu makine mevcut değildir. Firmamız teknolojiyi yakından takip etmekte ve her yeni makineyi bünyesine katmaktadır.

Durulama makinesi

Halılar yıkandıktan sonra durulama makinesine aktarılır. Bu aşamada halıdaki şampuan tamamen temizlenmiş olur. Eğer durulama işlemi iyi yapılmazsa halı çok kısa zamanda kirlenecektir. Ayrıca her ne kadar naturel şampuan kullanılsa da içindeki kimyasallar halının kısa zamanda deforme olmasına neden olacaktır. Bundan dolayı halılar iyi durulanmalıdır.

Sıkma makinesi

Halılar durulama aşamasından sonra sıkma işlemine tabii tutulur. Bu aşamada %90-95 oranında sudan arındırılır. Bu makinede her ebattaki seyyar halılarınızı sıkma işlemine tutabiliriz. Halı sıkma makinemiz buna elverişlidir.

Kurutma odası için ısı makinesi

Halıları sıcak hava ile ısıttığımız kurutma odalarında kurutmaktayız. Bildiğiniz gibi güneş renkli olan hemen her şeyi doldurmaktadır. Halılar da renkli ve desen desen olduğu için hele ki kirlerden arındırılmış bir halı güneşte çok çabuk solacak ve renk atacaktır. bundan dolayı kapalı alanlarda kurutulması gerekmektedir. Kapalı alan kurutma odaları maliyetli olduğu için çoğu firma tarafından tercih edilmemektedir. Firmamız kapalı alan kurutma odası kullanmakta ve halıların solmasına engel olmaktadır.

Gördüğünüz gibi iyi bir halı yıkama fabrikasında olması gereken tüm ekipmanlara firmamız sahiptir ve profesyonel halı temizleme yapmaktadır. Bizi tercih ederek hem halılarınızı uygun fiyata yıkatabilir hem de profesyonel temizlikten siz de yararlanmış olursunuz.