Patchwork Halı Yıkama

Korkutlar Halı Yıkama Fabrikası, Patchwork halı yıkama hizmetiyle her halıda olduğu gibi patchwork halılarını da profesyonel yıkama işleminden geçirmektedir. Patchwork halı yıkama hizmetimizden siz de yararlanmak için hemen bize ulaşın:

Patchwork halılarını nasıl yıkadığımızdan bahsetmeden önce Patchwork halının ne olduğunu nerelerde kullanıldığını anlatmaya çalışalım.

Patchwork Nedir? Nasıl Üretilir?

Patchwork ingilizceden Türkçe’ye geçen bir kelime olmakla birlikte kelime olarak “yama işi” anlamına gelmektedir. Yüzyıllar öncesinden parça kumaşlardan yapılan bezler zamanla halıya desen olarak yansımıştır. Uzaktan bakıldığında parça kumaşlardan yapılmış bir halı gibi gözüktüğü için “kırk yama” olarak da adlandırılır. El dokuma halıları ve makine halıları olarak ikiye ayırabiliriz. Makine üretimi baskı desen ile dokunan halılar el dokuma işinde renkli ipliklerden dokunmaktadır. Bu kısa açıklamamızdan sonra Patchwork halının nasıl yıkandığından bahsedelim:

patchwork halı yıkama
patchwork halı yıkama

Patchwork Halı Nasıl Yıkanır?

Firmamız Patchwork halılarını el dokuma halısı yıkama tekniği ile benzer nitelikte ve titizlikte yıkamaktadır. El dokuma halısında olduğu gibi Patchwork halı yıkama işleminde dikkat ettiğimiz hususlar şunlardır:

  • Halının dokusunun bozulmamasına,
  • Halının renginin atmamasına,
  • Müşteri Memnuniyeti.

Patchwork halılarını profesyonelce ve titizlikle temizlenmesini istiyorsanız firmamıza güvenebilir ve halınızı bize teslim edebilirsiniz .

Patchwork halılar önce toz alma işleminden geçer ve halılar yıkama işlemine sokulur. Natürel şampuanlar ile dikkatlice yıkanır. Bazı özel el dokuma halılarını yıkamadan önce bir köşesinde test edilir ve daha sonra yıkama işleminde sokulur. Yıkanan halı bol su ile şampuan kalıntılarından temizlenir ve sıkma makinesinde sıkılır. Daha sonra kapalı odalarda kurumaya bırakılır. Kuruma sonrası halı kontrol edilerek paketlenir ve zamanı geldiğinde halı servis ile teslim edilir.

Korkutlar Halı Yıkama Fabrikası olarak müşteri memnuniyetine büyük önem veriyoruz ve bunun için de büyük çaba harcıyoruz. Müşterilerimizin yorumlarını görmek için tıklayın: Korkutlar Halı Yıkama müşteri yorumları.